این روزها انجمن‌ها یا همان کامیونیتی‌های متنوعی برای دنیا محصول ساخته شده و بحث‌های زیادی در این انجمن‌ها رد و بدل می‌شود که حضور در این communityها چه از لحاظ تکنیکال، چه از دید شناخت ابزارها و فرآیندها و چه از دید شناخت حوزه‌های مختلف محصول بسیار به مدیران محصول کمک خواهد کرد.

اسلک با حدود ۱۰ میلیون عضو محیطی به شدت عالی برای ایجاد ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات و فایل‌هاست. شرکت‌هایی مانند Oracle، Lyft، Target و LinkedIn از Slack به عنوان یک مرکز همکاری برای شفاف‌تر کردن ارتباطات و بهبود گردش کار خود استفاده می‌کنند. انجمن‌های عمومی اسلک، جدا از اینکه ابزاری مناسب برای همکاری تیمی هستند، به رسانه‌ای برای افراد با تجربه و همفکر تبدیل شده‌اند تا در گفتگوهای هدفمند و معنادار شرکت کنند. انجمن‌های عمومی اسلک، فضاهای کاری تیمی هستند که پیوستن به آن برای همه‌ی افراد آزاد است.

چگونه جوامع عمومی Slack را پیدا کنیم؟

متأسفانه، Slack یک فهرست متمرکز از تمام فضاهای کاری عمومی ارائه نمی‌دهد. با این حال، دایرکتوری‌ها و پست‌های زیادی وجود دارد که توسط طرفداران ایجاد شده است، مانند:

در زیر تعدادی از بهترین انجمن Slack وجود دارد که اگر مدیر محصول هستید باید آنها را دنبال کنید. برخی از این جوامع، مانند Mind The Product، به طور ویژه توسط مدیران محصول برای مدیران محصول ساخته شده‌اند. دیگران بیشتر بر روی UX، توسعه یا بازاریابی متمرکز هستند.

Mind the Product 

چطور عضو شویم: Get an invite
تعداد اعضا: 28,256
تعداد کانال: 277
هزینه: Free

انجمن اسلک برای مدیران محصول
انجمن اسلک برای مدیران محصول | انجمن mide the product در اسلک

Mind the Product بزرگترین جامعه بین‌المللی مدیران محصول است. امروزه، Mind the Product بیش از 150,000 عضو دارد و میزبان جلسات در بیش از 175 شهر در سراسر جهان است.

انجمن Mind the Product اسلک در سال 2015 به عنوان رسانه دیگری برای PMها برای تعامل با یکدیگر ایجاد شد. فضای کاری اکنون تقریباً 30,000 عضو دارد و یکی از فعال‌ترین انجمن‌های Slack برای مدیران محصول است. با 277 کانال، جایی برای صحبت در مورد تقریباً همه چیز مربوط به مدیریت محصول، از جمله یافتن شغل در این فضا وجود دارد.

 

Product School

چطور عضو شویم: Get an invite
تعداد اعضا: 30,000+
تعداد کانال: 44
هزینه: Free

انجمن Product School Slack دارای بیش از 30000 عضو است و مدیران جلسات هفتگی AMA (#ASK_ME_ANYTHING) را میزبانی می کنند که در آن شما این فرصت را دارید که با مدیران محصول ازشرکت‌های مختلف مانندGoogle، Amazon ، Facebook، Netflix و غیره آشنا بشوید و سوالاتتان را با آن‌ها مطرح کنید. این یکی از بهترین انجمن‌‌های Slack است.
اگر یک مدیر محصول مشتاق هستید، یا اگر به صنعت در حال توسعه مدیریت محصول علاقه‌مند هستید، به انجمن Product School Slack بپیوندید.

این موضوع رو هم اضافه کنم که Product School بخشی با عنوان Launch در وبسایت خود اضافه کرده است که انجمن خود را بصورت جداگانه از پلتفرم اسلک داشته باشد. حضور در آن انجمن هم خالی از لطف نیست.

Product Manager HQ

چطور عضو شویم: Purchase lifetime access
تعداد اعضا: 7763
تعداد کانال: 40
هزینه:  Free | هزینه ۲۵ دلاری برای دسترسی کامل

انجمن اسلک برای مدیران محصول
انجمن اسلک برای مدیران محصول | انجمن Product Manager HQ در اسلک
فرقی نمی‌کند مدیر محصول الهام‌بخش باشید یا یک کهنه‌کار با تجربه، Product HQ انجمنی عالی برای دنبال کردن و مشارکت در آن است. Product Manager HQ یکی از منابع پیشرو برای یادگیری نحوه نفوذ به مدیریت محصول و برتری در کار است. این تیم گنجینه‌ای از منابع در دسترس را به صورت رایگان و همچنین یک دوره عالی PM ارائه کرده است که می توانید در آن ثبت نام کنید.
با یک بار هزینه ۲۵ دلاری، به ۷۰۰۰ عضو و ۴۰ کانال فعال در انجمن Product Manager HQ اسلک دسترسی خواهید داشت.

Rands Leadership Slack

چطور عضو شویم: برای عضویت باید یک ایمیل به این آدرس ارسال نمایید michael@lopp.com (برای اطلاعات بیشتر این لینک را مطالعه کنید)
تعداد اعضا: 9,000
تعداد کانال: 400

مدیر این انجمن مایکل لوپ است – معاون فعلی بخش مهندسی (VPE) اسلک. همانطور که لوپ می‌گوید، «مرز رهبری اسلک (نام این انجمن) برای کمک به رهبران قدیمی، جدید و مشتاق برای یادگیری از طریق گفتگو و به اشتراک گذاشتن ایده‌ها به وجود آمده است.» دلیل اینکه ما این انجمن Slack را در این لیست قرار دادیم این است که یک مدیر محصول موفق فراتر از ساخت محصولات عالی است. باتجربه‌ترین مدیران محصول نیز افراد را مدیریت و رهبری می‌کنند. اگر می‌خواهید مهارت‌های مدیریت افراد خود را ارتقا دهید و با مدیران ارشد حرفه‌ای ملاقات کنید، شدیداً شما را تشویق می‌کنیم که به این انجمن بپیوندید.

Product Coalition

چطور عضو شویم: http://productcoalitionslack.herokuapp.com/
تعداد اعضا: 5304
هزینه: Free

انجمن اسلک برای مدیران محصول
انجمن اسلک برای مدیران محصول | انجمن Product Coalition در اسلک

The Product Coalition پرخواننده‌ترین نشریه مدیریت محصول در Medium است. تقریباً نیم میلیون مدیر محصول، طراح، توسعه‌دهنده و کارآفرین مقاله‌ای را در مورد The Product Coalition خوانده‌اند. جدای از مقالات محبوب خود، تیم سازنده Product Coalition یک انجمن Slack را اداره می‌کند که اکنون بیش از 5000 عضو دارد. زمانی که برای اولین بار در سال 2016 با این انجمن Slack برخورد کردیم، تنها 300 عضو داشت.

Startup Chat

چطور عضو شویم: Join at https://www.startup.chat/
تعداد اعضا: 7713
تعداد کانال: 235
هزینه: $29

Startup Chat یک انجمن جهانی استارتاپی متشکل از کارآفرینان در Slack است. فضای کاری مملو از بنیانگذاران، سرمایه‌گذاران، مطبوعات و مدیران محصول است. پرداخت هزینه برای یکبار به میزان 29 دلار به شما امکان دسترسی به 235 کانال را می دهد، جایی که افراد مایلند محصول شما را به صورت رایگان آزمایش کنند!

Product-Led Growth (PLG)

چطور عضو شویم: Join at https://productled.com/
تعداد اعضا: 737
هزینه: Free

Product-Led Growth (PLG) یک روش تجاری است که در آن جذب کاربر، تبدیل و حفظ آن عمدتاً توسط خود محصول انجام می‌شود. این انجمن نسبتاً جدید Slack، جامعه رسمی مؤسسه Product-Led است – سازمانی که به ارتقای رشد مبتنی بر محصول اختصاص دارد.
اگر مدیر محصول در یک تجارت SaaS با نسخه آزمایشی رایگان یا مدل فریمیوم هستید یا قصد دارید این مسیر را طی کنید، انجمن PLG اسلک جایی است که می‌توانید حضور داشته باشید. اگر مایل به تعامل با متخصصان در زمینه SaaS هستید، ارزش پیوستن به آن را دارد.

Women in Product

چطور عضو شویم: از طریق پر کردن شیت گوگل مقابل this Google form
تعداد اعضا: 1000+
هزینه: Free

برای توصیف این انجمن که مختص بانوان مدیر محصول است، باید به گفتار Merci Grace، خالق این انجمن Slack و سرمایه‌گذار در Lightspeed Venture Partners رجوع کنیم:
“تقریباً هر زنی که در تولید محصول کار می‌کند، مجموعه‌ای از داستان‌ها مانند داستان ما دارد. در طول یک دهه گذشته یا پس از آن که در استارت آپ‌های اولیه کار کرده‌ام، با یک زن دیگر در نقش مدیریت محصول کار کرده‌ام.
وقتی در مورد زنان در فناوری صحبت می‌کنیم، زنان در نقش‌های محصول به ندرت شامل می‌شوند. تقصیر کسی نیست – ما هنوز جوامع قابل مشاهده خود را تشکیل نداده‌ایم یا واقعاً علناً درباره فرهنگ Bro که بر نقش ما غالب است صحبت نکرده‌ایم.”